Наш веб-сайт использует файлы cookie, чтобы предоставить вам возможность просматривать релевантную информацию. Прежде чем продолжить использование нашего веб-сайта, вы соглашаетесь и принимаете нашу политику использования файлов cookie и конфиденциальность.

Як українцям жити у Туреччині? Гайд від Project Manager у P2H

newssky.com.ua

Як українцям жити у Туреччині? Гайд від Project Manager у P2H

Прапор Туреччини

Наша сьогоднішня героїня — Project Manager у P2H Юлія Мартиш, яка з початком війни оселилася у турецькій Анкарі. «Країна дуже пристосована до туристів. Правда, якщо говорити про схід, то краще туди не їхати, якщо нема родичів-турків. Регіон Егейського та Середземноморського узбережжя, Стамбул, Анталія, Анкара та Ізмір — супер», — каже вона. Як жити українці в Туреччині — далі пряма мова Юлії.

Українці можуть перебувати в Туреччині 90 днів протягом кожних 180 днів. На довший термін потрібна віза або посвідка на проживання.

Посвідку на проживання можна отримати в міграційній службі. Для цього коли термін перебування добігає кінця (до 30 днів), потрібно заповнити анкету тут: Directorate General of Migration Management. Перед заповненням обов’язково виберіть вид проживання і згідно з цим підготуйте необхідні документи.

З обов’язкових це:

Посвідка на рік коштуватиме 1000-1500 лір (2000–3000 гривень) + ціна за страховку, фото, документи, переклад і так далі. (інформація цін станом на 2022 рік, наразі може бути дорожче через інфляцію)

Тут є інформація про отримання міжнародного захисту: Міжнародний захист у Туреччині: що це і як отримати .

В Туреччині багато міст, де доволі розширена українська діаспора: Анкара, Стамбул, Ізмір, Анталія, Аланія, але також можна розглядати такі міста як Фетхіє, Адана, Бурса.

Клімат Анкари близький до українського, але більш помірний. Інші міста біля моря, там гарячіше.

Загалом ставлення до українців позитивне. Українці як і інші нації сприймаються все одно як туристи. Щоправда, коли українці залишаються жити тут на довший час, то отримують перевагу над тими ж сирійцями чи афганцями, тому що готові до змін, готові працювати й так далі.

Не знаю як в інших регіонах, але в Анкарі ціна на оренду нижча, ніж в Україні, а квартири більші.

В 2022 році ми винаймали квартиру 110 квадратів, без меблів (тільки кухня і прихожа) — 2000 лір + 600 лір за опалення + комуналка. Всього виходило приблизно 3000 лір. В перерахунку на гривні — трохи більше чим 6 000 грн (станом на 2022 рік). Наразі це десь 15000 лір і в гривні по нинішньому курсу десь 18 000 грн.

Зараз ціни підросли й така квартира може вже вартувати вдвічі більше. З меблями квартири дорожчі, але в регіонах можна знайти хороші дешеві варіанти житла.

Зверніть увагу, що в регіонах біля моря в квартирах зазвичай немає опалення і взимку використовується кондиціонер для обігріву, що непогано капає на ціну за електроенергію.

Державні школи безкоштовні, ціни у приватних дуже різні. Тут варто робити пошук згідно з вибраним містом.

В Туреччині зараз велика інфляція, тому ціни ростуть стрімко. Бензин і овочі були дешеві, але зараз вже на рівні з Україною.Ціни на техніку та автомобілі вищі за наші набагато. Автомобілі в 2 рази дорожчі. Одяг дешевший і кращої якості. Продукти — дивлячись, що саме. Щось дешевше, а щось навпаки. Але якість краща.

Наразі Туреччина — не одна з найдешевших країн для проживання. В країні велика інфляція і дати інформацію згідно з цінами дуже важко, тому що з кожним днем все змінюється.

Країна пристосована до туристів і також не втрачає можливості на туристах нажитись. Так посвідка на проживання і робота з документами — задоволення не з дешевих. Також в Туреччині блокують телефони при довгому використанні турецької сімки, тому варто придбати телефон тут або розблокувати (вартість наразі 16 000 лір).

Якість проживання європейського рівня. Тут дуже смачно, навіть в фастуд-ресторанах. Харчові продукти, овочі та фрукти, м’ясо та риба гарної якості.

Читайте також на Newssky «Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».

Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.

  • Последние
Больше новостей

Новости по дням

Сегодня,
2 мая 2024