Наш веб-сайт использует файлы cookie, чтобы предоставить вам возможность просматривать релевантную информацию. Прежде чем продолжить использование нашего веб-сайта, вы соглашаетесь и принимаете нашу политику использования файлов cookie и конфиденциальность.

В Україні почали будувати перший атомний енергоблок Westinghouse

newssky.com.ua

В Україні почали будувати перший атомний енергоблок Westinghouse

Ілюстративне фото

ХАЕС-5 буде першим в Україні атомним енергоблоком нерадянської конструкції.

«Особлива риса американської технології АР1000 — можливість маневрування блоків. Сьогодні ворог б’є і знищує саме балансувальні потужності української енергетики, тому побудова блоків з можливістю маневрування дуже важлива для нас. І це наша відповідь терористам — вони ніколи не позбавлять нас світла, а нові технології дадуть нам змогу вистояти. Це великий геополітичний проєкт спільного інтересу України та США», — сказав на церемонії закладки першого кубу бетону міністр енергетики Герман Галущенко.

Хмельницька АЕС розташована на заході України на кордоні трьох областей: Хмельницької, Рівненської та Тернопільської. Її почали будувати в 1981 році, і зараз вона має два реактори. Перший запустили у 1987 році, другий — у 2004-му. Обидва енергоблоки мають реактори типу ВВЕР-1000, сумарна потужність — 2000 МВт. За проєктом станція мала бути чотириблоковою, але третій і четвертий енергоблок побудували тільки частково. Енергоатом планує завершити будівництво двох енергоблоків ВВЕР-1000 (ХАЕС-3 і ХАЕС-4) і побудувати два потужніші енергоблоки (ХАЕС-5 і ХАЕС-6) за американською технологією AP1000, які зможуть видавати до 1200 МВт.

Якщо ці плани будуть реалізовані, загальна потужність Хмельницької АЕС перевищить 6000 МВт, вона стане найбільшою в Європі.

Разом із Галущенком на церемонії були посолка США Бріджит Брінк, в.о. голови правління Енергоатому Петро Котін, гендиректор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман.

«Цим заходом ми відкриваємо новий етап, нову віху в співпраці Westinghouse й Енергоатому. Україна отримає енергію, яка є чистою, доступною за ціною і з використанням економічно доцільних технологій. Цей проєкт також створить багато робочих місць під час будівництва, експлуатації, ремонтів і технічного обслуговування», — сказав Фрагман.

Читайте також на Newssky «Нідерланди додатково виділили мільярд євро на військову допомогу Україні» і дивіться на YouTube-каналі «Нудний Пенс».

Щоб завжди бути в курсі подій, підписуйтесь на ТГ-канал Newssky. Також рекомендуємо актуальні дискусії друзів України в Північній Америці на YouTube-каналі Rashkin Report.

  • Последние
Больше новостей

Новости по дням

Сегодня,
2 мая 2024

Другие новости

Больше новостей