Наш веб-сайт использует файлы cookie, чтобы предоставить вам возможность просматривать релевантную информацию. Прежде чем продолжить использование нашего веб-сайта, вы соглашаетесь и принимаете нашу политику использования файлов cookie и конфиденциальность.

Щасливі діти: 7 правил виховання від Віктора Круглова, видавця дитячих книг

womo.ua

Щасливі діти: 7 правил виховання від Віктора Круглова, видавця дитячих книг

Всі в Україні знають видавництво “Ранок”. Це підручники, книжки та ігри, а також круті освітні проєкти. Левова частка діяльності компанії присвячена дитячій аудиторії. І тому напередодні Дня сім’ї ми вирішили дізнатися, а чи має її очільник дітей, сім’ю і як дає собі раду в цій якості. Як виявилося, Віктор Круглов, генеральний директор видавництва «Ранок», не тільки щасливий сім’янин, а ще й охоче ділиться секретами свого успішного батьківства. Так, на своїй сторінці у Facebook видавець опублікував допис із порадами для батьків, доповнивши його зворушливою світлиною із сином.

«Я хочу, щоб мої діти були щасливими, відповідальними, впевненими, успішними людьми, яких поважають і люблять», — написав він.

Перше правило, якого Віктор радить дотримуватися, — підтримувати дитячі мрії. Придбати іграшку за якоюсь професією, що зараз найбільше цікавить дитину, чи розвивати її здібності та таланти — робити це можна по-різному. Найголовніше, як каже видавець, нічого не нав’язувати, особливо коли це стосується вибору майбутньої професії в підлітковому віці.

«Знаю приклади, коли батьки наполягали вступати до конкретного вишу й “ламали” своїх дітей. І знаю приклади успішних людей без вищої освіти, чиї батьки не заперечували кинути навчання після першого курсу та зайнятися улюбленою справою», — зазначає Віктор.

Діти багато чого не знають і тільки починають вчитися. Є безліч речей, які вони захочуть спробувати зробити самостійно, але на них не завжди чекає успіх. Головне — дозволяти їм помилятися, а не насміхатися з їхніх невдач чи, що гірше, повчати словами «Я ж тобі казав». Як пише видавець, діти повинні розуміти, що ви як батьки їх завжди підтримаєте й що на вас можна розраховувати.

Наступна порада від Віктора — не порівнювати своїх дітей з іншими дітьми, а орієнтуватися лише на досягнення самої дитини.

“Подивись, цей хлопчик вже може їздити на ровері, а ти ні”, “Твій сусід вже на гітарі грає, а ти у телефоні тільки сидиш”, — такі фрази неприпустимі. Можна дитину порівнювати тільки саму з собою», — пише він у своєму дописі. — «Вчора син зміг підтягнутися два рази, сьогодні — три. Це велике досягнення для нього. Навіть якщо хтось легко робить двадцять повторень цієї вправи».

А ще видавець радить хвалити дітей за їхні успіхи, але без жодних «але». Інакше ж дитина може вирости бездіяльною та безініціативною та гостро сприйматиме будь-яку незначну критику в дорослому житті.

Дітям цікаво все, тому вони ставлять чимало різних питань. Іноді навіть забагато. Але на всі дитячі питання потрібно відповідати — розлого та серйозно. Бо ті речі, які для дорослого здаються дрібницями, для дитини можуть бути вкрай важливими та цікавими.

Фраза «Піди заспокойся, потім повернешся», яку раніше застосовували батьки до своїх дітей, коли ті починали плакати, зовсім неефективна та тільки більше засмутить їх. Натомість Віктор радить розділяти зі своєю дитиною будь-які моменти, не соромитися втішати, а головне — ніколи не критикувати за емоції в присутності інших.

Найкраще показувати свої емоції і батьки, і діти можуть не словами, а через обійми чи поцілунки. Це те, що особливо важливо для кожної дитини.

Кожна дитина хоче почуватися значущою, розуміти, що її думка також враховується. Тому Віктор рекомендує іноді радитися з дітьми щодо деяких питань. А також розмовляти з ними на серйозні теми. Це виховує в них впевненість, самоповагу та самостійність у прийнятті рішень.

«І останнє. Ніщо так не зближує з батьками, як читання вголос. Читати книжки, читати перед сном, читати вдень. Нові нейронні звʼязки гарантовані. Краще книжок можуть бути тільки нові книжки», — підсумовує видавець.

  • Последние
Больше новостей

Новости по дням

Сегодня,
20 мая 2024