Наш веб-сайт использует файлы cookie, чтобы предоставить вам возможность просматривать релевантную информацию. Прежде чем продолжить использование нашего веб-сайта, вы соглашаетесь и принимаете нашу политику использования файлов cookie и конфиденциальность.

Лікар розповів чому викривляються пальці ніг, і що з цим робити?

newsyou.info

Лікар розповів чому викривляються пальці ніг, і що з цим робити?

Від дитячих лапок до високих каблуків: як уникнути деформації пальців.

Деформація пальців ніг зустрічається частіше, ніж вам може здатися — все-таки, ми не дуже часто розглядаємо чужі ступні.

Викривлення може бути як вродженим, так і набутим з віком.

Лікування деформація вимагає не завжди, але ми розповімо, що можна зробити якщо викривлення посилюється або з’являється біль.

Викривлення пальців у немовлят і дітей старшого віку — стан вроджений.

Батьки можуть цього не помічати, поки малюки починають ходити.

Пальчики ніби складаються один під інший, найчастіше це відбувається на обох ногах. Зазвичай це стосується третього і четвертого пальців.

У деяких випадках викривлені пальці вимагають корекції, але іноді вони виправляються самі собою.

Подібна деформація характеризується аномальним вигином в середньому суглобі пальця. Вона викликається дисбалансом між зв’язками, м’язами і сухожиллями, які працюють разом, щоб тримати пальці ніг прямо.

Молоткоподібне викривлення зазвичай зачіпає другий або третій пальці однієї або обох ніг.

Деформація цього типу частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків, і з віком ризик подібного викривлення збільшується.У деяких випадках аномальний вигин виникає в верхньому суглобі пальця ноги – тому, що ближче до нігтя.

Як зрозуміло з назви, при цьому виді деформації пальці загинаються вниз, до підошви стопи, і можуть навіть встромитися в ступню.

Це болісно і дискомфортно, крім того, кігтеподібна деформація може привести до появи ран, пухирів і мозолів.

Така деформація описує будь-які випадки, коли один палець перекриває інший.

Вона може зустрічатися і у дітей, і у дорослих, виникати на одній або обох ногах, уражувати і чоловіків, і жінок.

Зазвичай зачіпає четвертий і п’ятий пальці однієї або обох ніг. Пальці викривляються і розгортаються в неправильну площину.

Якщо ми говоримо про вальгусне викривленні, то маємо на увазі кістковий наріст в підставі великого пальця стопи, через що той може почати відхилятися назовні. При деформації Тейлора подібні нарости виникають на мізинцях.

Причин може бути кілька, і досить часто їх відразу кілька.

Деякі типи деформації “передаються у спадок” від батьків до дітей.

Наприклад, викривлені пальчики у малюків викликаються занадто тугим згинальних сухожиллям, яке «тягне» палець в спадне положення, і досить часто це спадкова риса.

Носіння взуття невідповідного взуття може підштовхнути викривити і деформувати пальці.

Занадто вузьке взуття (або пара, невідповідна за розміром), перенапружує м’язи і сухожилля, які повинні тримати пальці прямими і рівними. Це може привести до викривлення по молотковому типу, варусної або вальгусної деформації.

Окремим пунктом стоять високі підбори-неправильний розподіл ваги тіла надає підвищений тиск на наші багатостраждальні пальчики, викривляючи їх.

Каблуки шкодять не тільки пальцях — вони чреваті травмами і підвищують ризик розвитку остеоартрозу коліна.

Це особливо стосується жінок, які «бігають на шпильках», наприклад, за автобусом, або спізнюючись на роботу. Вчені з’ясували: чим вище каблук, тим ширше діапазон рухів в колінних і стегнових суглобах, що створює занадто небезпечне навантаження.

Перелом пальця, який зрісся неправильно, може привести до його викривлення. Деформація може виникнути також через сильне забиття або будь-яку іншу травму стопи.

Ожиріння може як призводити до деформації, так і посилювати наявне викривлення, так як надлишкова маса тіла тисне на кістки, м’язи, зв’язки і сухожилля стопи.

Так, наприклад, одне дослідження показало, що важке ожиріння у чоловіків підвищує для них ризики розвитку кігтеподібної деформації.

Невропатія нервів в нозі також можуть привести до кігтеподібної деформації. Це іноді відбувається при діабеті і алкоголізмі.

Деякі аутоімунні захворювання, такі як ревматоїдний артрит і вовчак, пошкоджують не тільки нерви, але і суглоби. Це може привести як до кігтеподібного викривлення, так і до молоткоподібного.

Якщо деформацію пальців ніг залишити без уваги, можуть виникнути ускладнення. Серед них:

Відповідь залежить від ступеня викривлення і ригідності пальців ніг. Якщо пальці гнучкі і легко повертаються в правильне положення, досить зміни способу життя.

Якщо пальці стали непіддатливими, може знадобитися більш використання більш серйозних методів.

Зазвичай цього достатньо, якщо пальчики ще гнучкі — правильне взуття може вирішити проблему.

Замініть шпильки на нижчі каблуки, платформи або плоску підошву, а модельні туфлі залиште для урочистих випадків (і скидайте їх під столом!).

Нехай у вашому взутті буде достатньо місця для кожного пальчика. Використання ортопедичних устілок також може допомогти знизити дискомфорт і зберегти фізіологічне положення ступні.

Вправи, призначені для розтягування м’язів і сухожиль пальців дійсно можуть допомогти.

Спробуйте пальцями піднімати з підлоги дрібні предмети або м’яти ними м’яку тканину (наприклад рушники).

Корисною може бути і робота з фізіотерапевтом.

Офіційних досліджень на цю тему поки немає, багато людей стверджують, що їм допомагають пристрої для збереження відстані між пальцями. Їх можна носити у взутті, босоніж або під час сну.

Проклеювання пальчиків зазвичай не рекомендується для немовлят, що народилися з вродженим викривленим. Проте, одне невелике дослідження показало значне поліпшення у 94% малюків, у яких застосовували тейпування.

Якщо деформований палець зберіг гнучкість, ортопед може запропонувати тримати його прямим за допомогою шини, спеціального кільця або інших пристроїв.

Коли викривлені пальці стають ригідними, може допомогти хірургічне лікування – особливо якщо деформація викликає біль або заважає ходити.

Під час ортопедичної операції лікар надрізає суглоб (або видаляє невеликий його ділянку), щоб розгорнути палець в правильне положення.

Якщо проблема в кісткових наростах, їх також можна видалити хірургічним шляхом.

zhenskiy.kyiv.ua

  • Последние
Больше новостей

Новости по дням

Сегодня,
6 мая 2024